ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ و ساخت ویدئو های تبلیغاتی

ویدئو، سریع‌ترین راه برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات است. البته تنها سرعت نیست، بلکه عاطفی و باورکردنی هم هست.
ویدئو یک ابزار بازاریابی قدرتمند است که می‌تواند حسی خاص را منتقل کند و تاثیر سریع و با دوام باقی گذارد.
برخی افراد به سادگی ترجیح می‌دهند به جای خواندن یک کتاب، یک فیلم تماشا کنند. به همین دلیل فیلم‌ها، گاهی اوقات به راحتی در برنامه افراد جا می‌گیرند.

 

 

 

بازاریابی ویدیو یا ویدئو مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ویدئو می‌تواند برای هر چیزی از ایجاد ارتباط با مشتری، تبلیغ برند, خدمات و یا محصولات مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، بازاریابی ویدیویی می‌تواند به عنوان یک رسانه برای ارائه چگونگی عملکرد، ترویج توضیحات و  همچنین رساندن محتوای سرگرم‌کننده استفاده شود.
در این مقاله، میخواهیم برخی از مزایا، چالش‌ها و بهترین روش‌ها برای یک کمپین موفق بازاریابی ویدیویی را به اشتراک بگذاریم؛
 
بازاریابی ویدئو چگونه کار می‌کند ؟
در سطح، نحوه بازاریابی ویدئو نسبتا ً ساده است؛ برند شما ویدیوهایی ایجاد می‌کند که به نوعی آن را تبلیغ می‌کنند، فروش را هدایت می‌کنند، آگاهی از محصولات یا خدمات شما را افزایش می‌دهند، و یا مشتریان خود را استخدام می‌کنند. در عمل، کمی پیچیده‌تر است.
مانند بسیاری از تلاش‌های بازاریابی شما، بازاریابی ویدئو داده محور است. پس شما می‌خواهید به معیارهای مختلف نظارت کنید و تعامل مشتری را پی‌گیری کنید.
 
اما بازاریابی ویدئویی چه فایده ای دارد؟
فواید بازاریابی ویدیویی بسیار زیاد است. بیایید با چیزهایی که به راحتی قابل شمارش هستند شروع کنیم؛
ویدئو به شما کمک می‌کند با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. امروزه، بسیاری از تلاش‌های بازاریابی یک شرکت برای کمک به ایجاد ارتباط طراحی شده‌اند. ویدئو، پلی است که شما به دیگران بگویید که واقعاً چه کسی هستید و به مشتریان اجازه می‌دهد که پشت پرده را نگاه کنند و برند شما را بشناسند.
 
بسیاری از تیزرهای معرفی محصول تمایل دارند ویژگی‌های منحصر به فردی را نشان دهند، اما یک چیز مهم که واقعاً یک تیزر خوب را متمایز می‌کند، توانایی آن برای نشان دادن نحوه حل مشکلات است.
 

چه چیزی ویدئو را برای بازاریابی آنلاین عالی می‌سازد؟

در ابتدا اینکه استفاده از ویدئو آسان است. ویدیو با افراد از نظر عاطفی به راحتی ارتباط برقرار می کند.
همچنین ویدئو ها برای محصولات و خدمات پیش از انتشار مفید هستند. به این معنی که قبل از اینکه محصولات و خدمات شما در دسترس باشند، می‌توانید از ویدئو استفاده کنید تا نسبت به محصول خود علاقه ایجاد کنید و با طرفداران احتمالی ارتباط برقرار کنید. گفتگوها را آغاز کرده و همچنین بازخورد فوری دریافت کنید که می‌تواند به شما در بهبود پیغام رسانی کمک بسیاری کند.
 
بسیاری از برندهای بزرگ دنیا از این روش برای ارائه محصولات و خدمات جدید خود است می کنند. برای مثال، شرکت اپل از ویدئو برای ترویج برنامه Plant برنامه Happy که برای آیفون ساخته بود استفاده کرد. آنها می‌خواستند این سفر را به اشتراک بگذارند تا به مردم نشان دهند که چه چیزی در ایجاد برنامه‌های کاربردی وجود دارد. بنابراین آنها قطعات برنامه در توسعه را نشان دادند و از شبکه‌های اجتماعی برای توزیع و پرسیدن سوال‌هایی که مربوط به طراحی (رنگ‌ها، شمایل برنامه) بودند، استفاده شد.
آنها این پروژه را با برنامه ۵ روزه به چالش کشیدند و هر روز یک ویدئو ساخته شد.
چیزی که در مورد این موضوع عالی بود این بود که مردم شروع به پرسیدن سوالات مربوط به پرتاب آنها کردند. افراد می‌خواستند بدانند که چه زمانی در دسترس است و چه نوع ویژگی‌هایی به دنبال به روز رسانی هست.
ویدئو در نهایت به آنها کمک کرد تا مشخص کنند که چه کسی اولین موج کاربران app خواهد بود. این نتیجه واقعا عالی است.

 انتشار ویدئو و تیزر های تولید شده در وب سایت و شبکه های اجتماعی

در پایان ویدئوهای خود را می توانید در وب سایت تان قرار دهید، در یوتیوب و  آپارات آپلود کنید و در تمام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی تان منتشر کنید . سپس، انتشار، انتشار، انتشار.
به راحتی می توانید ویدئو هایتان را آنالیز کنید. کامنت ها و نظرات را بررسی کنید تا اینکه متوجه شوید که کدام ویدیو بهترین نتیجه را داشته است و از آن برای پیشبرد اهداف و ارتقا برندتان به خوبی استفاده کنید.
 

برای مشاوره و استفاده از خدمات ویدئو مارکتینگ لطفا با ما تماس بگیرید. 09198506418

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...